تعالی در فرآیندهای عملیاتی

تعالی در فرآیندهای عملیاتی

هر سازمان و کسب‌وکاری با چالش‌های متعدد و مختلفی روبرو می‌شود که به امور داخلی و از طرفی به مسائل خارجی مربوط هستند. برای مثال، سرعت و توانایی انطباق با تغییرات شرایط بازار یکی از چالش‌های مهم برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. میتوان گفت، فناوری‌های جدید و شتاب در خلق نوآوری، باعث ایجاد اختلال در تمامی صنایع و بازارهای سنتی شده‌ است. 

تهدید رقبای بازار (به عنوان مهم‌ترین عامل)، بالا رفتن سطح توقع مشتریان، گسترش بازار و البته دیجیتالی شدن، اصلی‌ترین عوامل تغییرات بوده و روز به روز باعث پررنگ‌تر شدن نیاز به برتری عملیاتی به ویژه برای تغییرشکل تجارت‌های پیوسته می‌شوند. از طرفی پیدایش سریع یک مدل تجاری نیز خود دلیلی بر بالاتر رفتن سطح توقع و نیازمندی‌های مشتریان خواهد بود.

در اغلب موارد هرگونه تغییر در بازار بر روی نحوه‌ی انجام عملیات و عملکرد یک سازمان یا شرکت تأثیر زیادی خواهد گذاشت و امروزه پاسخ دادن به یک اختلال، پیش از آنکه با موج بعدی اختلالات از دور خارج شویم، کار دشواری خواهد بود. فناوری‌های پیشرفته دیجیتالی مانند هوش مصنوعی، اتوماسیون فرایندهای رباتیک، یادگیری ماشینی، اینترنت اشیاء، پردازش ابری، کلان‌داده، تحلیلِ داده، روباتیک پیشرفته، چاپ سه بعدی و اپلیکیشن‌های موبایل، تنها مثال‌هایی از تغییرات فناوری هستند.

تعالی در فرآیندهای عملیاتی


اما تغییراتِ اساسی و مؤثر چطور اتفاق می‌افتند؟چگونه میتوان کسب و کار خود را با این تغییرات وقف داد و مانع از دست دادن سهم بازار و شکست کسب و کار شد؟ 

 

برتری عملیاتی  با یکپارچه‌سازی کارایی میان درآمد، هزینه و ریسک خود را نشان می‌دهد. تعالی در فرآیندهای عملیاتی از طریق تمرکز بر بهبود مداوم پروسه های اجرایی، فرهنگ سازمانی، بهبود تجربه مشتری اجرایی میشود. استودیو تحول دیجیتالی فردا، با نگرشی جامع و استفاده از تجربه افراد متخصص، به سازمان شما در راستای تعالی در فرآیندهای عملیاتی همگام خواهد شد. هدف از این کار، توسعه‌ی یک سیستم مدیریتی یکپارچه و جریان ایده‌آل در سطح سازمان است.